Závazek nepřímých offsetů má v průběhu deseti let činit 90 procent objemu zakázky, tedy zhruba deset miliard korun. Steyr, který je součástí americké skupiny General Dynamics, již předem začala na nepřímých offsetech spolupracovat s českou zbrojovkou VOP-025 Nový Jičín. Ta dodává komponenty pro část z 260 pandurů, které si objednala portugalská armáda. Informaci týdeníku potvrdil generální ředitel VOP-025 Aleš Truxa.
Na výrobě pandurů se bude podílet dvanáct českých firem. Největší díl ve finančním objemu připadne na VOP-025 Šternberk, podle odhadu generálního ředitele Jiřího Hynka by mohlo jít o 1,5 miliardy korun. Dodavatel podvozků VOP-025 z Nového Jičína počítá se zakázkami za 800 milionů korun. Výrobce přístrojů pro hlasovou a datovou komunikaci, satelitní navigaci a specializovanou elektroniku pro letecký průmysl Dicom plánuje přímé dodávky v řádu desítek milionů korun.
Mezi dalšími dodavateli jsou například Meopta a vsetínská zbrojovka ZVI, která má dostat zakázku na munici v hodnotě přes půl miliardy korun. Ani jeden z tuzemských subdodavatelů však dosud nemá se Steyrem podepsanou smlouvu. "Čeká se, až kontrakt ministerstva se Steyrem schválí vláda," řekl jednatel Leteckých přístrojů Praha Jan Vyhnánek jako další z dodavatelů projektu Pandur v řádu sta milionů korun.