Příhodová zdůraznila, že kvalita hraček a dalších výrobků pro děti je jednou z oblastí, na něž se inspekce zvlášť zaměřuje. Zároveň však připustila, že se jí málokdy podaří dohledat výrobce nebo dovozce nebezpečných výrobků. "Protože pokud tento výrobce je neznámý, pokud je (hračka) zakoupena nebo odebrána v rámci tržnic, málokdy opravdu dohledáme výrobce této hračky," uvedla.
Příhodová také není spokojena s výsledky kontrol internetového obchodu. Kontroloři podle ní loni při prodeji zboží přes internet zjistili prohřešky v polovině případů, nejčastěji šlo o klamavé informace. "Já se přiznám, že u těch internetových obchodů je to většinou uvedení, řekněme klamavé informace o tom, že člověk má ze zákona možnost vrátit do deseti dnů zboží. Ten dotyčný ho nepřevezme nebo zboží doveze nekvalitní. Pak se mnohdy stane, že se většinou nenajde ten příslušný internetový prodejce. A to je ten vážný problém," uvedla Příhodová.
Česká obchodní inspekce loni ve správních řízení rozdala firmám a podnikatelům za různé prohřešky pokuty v rekordní hodnotě 45,2 milionu korun. O rok dříve ČOI ve správních řízeních uložila pokuty v celkové výši 26,4 milionu korun. Hodnota pokut vzrostla, přestože ČOI loni provedla méně kontrol. Bylo jich 42.990, což bylo ve srovnání s rokem 2007 zhruba o 10.000 méně. Podle Příhodové byly prováděné kontroly náročnější a důkladnější, ČOI loni také kontrolovala více velkých firem.
Letos se chce inspekce podle Příhodové při své kontrolní činnosti zaměřit také na spotřebitelské úvěry a nalévání alkoholu mladistvým.
ČOI dnes současně oznámila, že zakázala prodej čtyř nebezpečných dětských jízdních kol. Jde o dětská jízdní kola s označení: Velamos Cross 16", Keller Helix 12", Keller Lexar 16" a Velamos Magic 16". Tato kola nejčastěji vykazují nedostatky v zakrytování řetězu a nevyhovující řidítka, uvedla ČOI.