"To, co mě šokuje a trochu znepokojuje, je, že na mezinárodním poli (...) všichni souhlasí s tím, že je zapotřebí pracovat a konat společně," řekl Strauss-Kahn. "Když se pak všichni vrátí domů, každý má svá domácí omezení, každý dělá věci trochu jinak a někdy s určitými nesrovnalostmi, a to vše je důvodem, že zde existují určitá rizika," dodal.
Vlády po celém světě již poskytly značné finanční prostředky na podporu ekonomiky a pomoc finančnímu sektoru. Vlády mají podle šéfa MMF rovněž tendenci přesvědčovat banky, aby směřovaly finanční prostředky spíše na podporu domácí poptávky, než aby pomáhaly ostatním zemím v exportu.
"Je to další forma protekcionismu. Takovýto způsob hledání domácích řešení je lidský," řekl Strauss-Kahn. "Je to celkem přirozená reakce, ale není to efektivní," dodal.
Nejvyspělejší průmyslové země světa sdružené ve skupině G7 o víkendu slíbily, že budou bojovat všemi prostředky proti současné ekonomické krizi a zároveň se zasazovat o to, aby protikrizová opatření jednotlivých států nenarušila volný obchod.