Podle prezidenta Agrární komory Jana Veleby se zemědělství do vládního balíčku promítá jen málo. Přesto uvítal snížení sociálního pojištění, zrychlení odpisů či osvobození malých podniků od placení zálohy daně z příjmu. "Pro nás zemědělce je nyní klíčové zastavit pád některých odvětví, především realizovat program pomoci dojnému skotu," uvedl Veleba.
Pozitivně ohodnotil slevu na sociálním pojištění i zrychlené odpisy také předseda Zemědělského svazu ČR Miroslav Jirovský, který stejně jako Veleba za hlavní požaduje urychlené vyřešení problémů v mléčném sektoru. "Nicméně vzhledem k situaci, která dnes panuje v zemědělství, považujeme tato opatření za nedostatečná," řekl Jirovský. Ten zásadní chybu vidí v tom, že se Česko jako předsednická země unie nezasadilo o zvýšení prostředků z EU pro nové členské státy.
Kladně se k navrženým opatřením vlády staví Asociace soukromého zemědělství ČR. Přestože výslovné podpory do zemědělství obsahuje pouze jeden bod vládního opatření, přinese řada jeho bodů konkrétní přínos i pro sedláky, poznamenal tajemník asociace Jaroslav Šebek.
Za dodatečné vylepšení ekonomické situace označil vládní opatření Tomáš Doucha z Ústavu zemědělské ekonomiky a informací, který připomněl, že roční podpory do zemědělství se pohybují na úrovni 33 miliard až 34 miliard korun. Kladně ocenil zejména posílení funkcí Podpůrného garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF). Podnikům v sektoru podle něj může kromě snížení sociálního pojištění a zrychlení odpisů také opatření na podporu restrukturalizace a insolvenčních procesů. Ta se podle něj dotknou spíše zpracovatelského průmyslu.