Dow Jonesův index klesl o 88,81 bodu a obchodní den uzavřel slabší o 1,22 procenta na hodnotě 7182,08 bodu. Širší index S&P 500 si odepsal 1,58 procenta na 752,83 bodu, zatímco index Nasdaq Composite přišel o 2,38 procenta na 1391,47 bodu.
Obchodování se vyznačovalo silnou kolísavostí a prudce oslabily například akcie farmaceutické společnosti Merck & Co. Nepříznivou náladu podpořily i další statistické údaje, které podtrhly špatný stav americké ekonomiky. Klesaly proto akcie firem jako je McDonald's, Coca-Cola a další tituly, které závisí na spotřebitelské poptávce.
Obama v návrhu rozpočtu předpokládá, že stát bude krýt širší škálu výdajů na zdravotní péči, na druhou stranu ale počítá i se snižováním výdajů.
V rozpočtu se předpokládají nižší platby soukromým pojišťovnám ze státního programu zdravotní péče Medicare, takže lidé by si kupovali levnější léky. Farmaceutické firmy by nemohly uzavírat kontrakty, které by blokovaly konkurenci výrobců generik, tedy levnějších kopií léků, kterým už vypršela patentová ochrana.
Na devizových trzích prudce oslabil dolar k euru, špatná statistika z USA ale ztráty dolaru omezila. Trh posuzoval vedle návrhu rozpočtu hlavně další pokles prodeje nových domů na rekordní minimum, což způsobilo, že se akciový trh vrátil k poklesu, zatímco dolar ztráty omezil.
V závěru newyorského obchodování euro k dolaru zpevnilo o 0,3 procenta na 1,2746 USD, britská libra k dolaru si připsala 0,8 procenta na 1,4312 USD. Dolar k jenu zpevnil o 0,7 procenta na 98,35 JPY, neudržel ale zhruba tříměsíční maximum, na němž se ocitl během dne.