Objem zobchodovaných akcií zůstal hluboko pod dlouhodobým průměrem, v porovnání s lednem ale aktivita investorů o něco stoupla. Celkem změnily majitele akcie za více než 40 miliard korun, v lednu to bylo 35,9 miliardy korun.
Středem pozornosti prodejců se staly akcie developerské společnosti Orco Property kvůli výměně části nejužšího vedení, celkovému propouštění a uzavírání kanceláří. Drobní akcionáři Orka dokonce založili sdružení na ochranu investic. "Investoři správně pochopili, že doposud přeživší developerské společnosti ještě nemají zdaleka vyhráno," uvedla analytička firmy Next Finance Ivona Hrušová. Akcie Orco ztratily 55,6 procenta na nové minimum 103,92 koruny.
Cena akcií mediální skupiny CME se snížila o 44,6 procenta na 130,45 koruny. CME se v loňském posledním čtvrtletí propadla do nečekaně vysoké ztráty asi 7,1 miliardy korun. CME také nepomáhá, že domovským trhem je americký trh, na němž se investoři zbavují rizikovějších aktiv.
Pod prodejním tlakem se ocitly i banky, zejména po zprávě o zvažovaném poklesu ratingů od předních agentur Moody's a S&P. Bankám v tuzemsku nepomohl ani oznámený silný růst ziskovosti v loňském roce a oznámení vyplácení dividend. Akcie Erste Bank, majitelky České spořitelny, přišly o 33,2 procenta na 215,7 koruny a akcie Komerční banky o 31,3 procenta na 1666 korun.
K nejméně prodávaným patřily akcie výrobce léčiv Zentiva, které jsou ovšem podle analytiků kandidátem na odchod z pražské burzy. Francouzská společnost Sanofi-Aventis uspěla se svou nabídkou na koupi akcií a nyní má již 94 procent akcií Zentivy.
I v dalším období by měla pražská burza být pod vlivem zahraničí. "Vývoj na pražské burze bude v příštím měsíci záviset jak na náladě na zahraničních burzách, tak na vývoji cen ropy," předvídala Hrušová.