"Tuto nedůvěru posilovaly vlády svými pseudoaktivitami a svými překotnými pokusy předvést připravenost, dobrou vůli, a hlavně svou nepostradatelnost," napsal pro MfD Klaus. Dále zdůraznil, že se nechce strefovat do české vlády, a pozastavil se spíše nad přístupem USA, Francie, a Německa. Svou kritikou se však nepřímo vložil do sporu vlády a opozice o řešení krize, píše MfD.
Klaus zkritizoval hlavně snahy pomáhat ekonomice tím, že se do ní rychle napumpují peníze, aby lidé více utráceli a firmy měly víc zakázek. A to na úkor státních dluhů. Vadí mu i pokusy o větší kontrolu států nad bankami. Opoziční sociální demokraté mohou podle MfD Klausova slova chápat jako jasnou kritiku. Jejich protikrizový balíček totiž počítá právě se zadlužováním a posíláním mimořádných peněz do oběhu. Návrhy typu třináctý důchod či pokusy o větší regulaci finančních trhů jsou podle Klause odtržené od reality a stanou se do budoucna překážkou pro ekonomický růst, napsala Mladá fronta Dnes.
"Ještě nikdy v minulosti nehrála politika tolik na sebe, ještě nikdy nebyla tolik odtržena od zájmů lidí jako nyní. To u politiků vyvolává určitý specifický typ chování, který nejlépe demonstrují dnes a denně svolávané mezinárodní summity a předhánění se, kdo dá do ekonomiky více peněz," napsal podle MfD Klaus.
Ve sporu o řešení krize se tak podle deníku prezident jednoznačně přiklání na stranu vlády. Klaus v zamyšlení o krizi nezapomněl ani na svůj rezervovaný vztah k Evropské unii. "Je to první skutečná krize v éře internacionalizace a oslabování národních států, což přináší radikální oslabení demokracie a přechod k postdemokracii," napsal prezident zřejmě v narážce na to, jak k řešení krize přistupují evropské státy, píše Mladá fronta Dnes.