NERV se zabývala například návrhy na regulaci finančních trhů z dílny expertní skupiny, kterou vedl bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Jacques de Larosier. "Je to dobrý materiál a je z něj možné vyjít," řekl člen rady Pavel Kohout s tím, že by se měl návrh upravit o některé záležitosti technického charakteru.
Larosierova skupina mimo jiné navrhla, aby v Evropské unii vznikly dva nové celoevropské úřady pro dohled nad finančním sektorem. Jeden by měl být jakousi sítí národních regulátorů a druhý by měl posuzovat systémová rizika ve finančním systému a v případě potřeby varovat před případným kolapsem.
Podle Sedláčka bude Česko na summitu G20 prosazovat společný postup zemí proti krizi. Setkání zástupců 20 nejdůležitějších vyspělých i rozvojových ekonomik světa se uskuteční v Londýně 2. dubna. Přední politici včetně nového amerického prezidenta Baracka Obamy se budou zabývat dopady globální hospodářské krize, mimo jiné také právě možnostmi regulace bankovních a finančních trhů. Česká republika se setkání zúčastní jako předsednická země Evropské unie.
NERV doposud pomohla navrhnout vládní balík protikrizových opatření. Většinu navržených opatření na podporu domácí ekonomiky již vláda schválila a prosadila ve sněmovně. Návrhy proti krizi podle Kohouta úkoly ekonomické rady nekončí a její členové se budou scházet i nadále. "Panu premiérovi a dalším členům vlády budeme k dispozici do konce českého předsednictví," dodal Sedláček.
Členy NERV po nedávném odchodu předsedy představenstva a generálního ředitele české pobočky UniCredit Bank Jiřího Kunerta i nadále kromě Sedláčka a Kohouta zůstávají Vladimír Dlouhý, Martin Jahn, Michal Mejstřík, Jiří Schwarz, Jiří Weigl, Jiří Rusnok a Miroslav Zámečník.