Jednoznačně nejvíce zachycených nebezpečných věcí pocházelo z Číny. Světlo světa tam spatřilo 56 procent ohlášených rizikových produktů. Druhé místo v tomto směru s deseti procenty připadlo výrobkům, u nichž není jasný původ. Na třetím místě pak figuruje Německo s pěti procenty.
Nejvíce případů se podle materiálu, který nicméně zahrnuje jen nepotravinové výrobky, týkalo dětských hraček se 32 procenty. Za nimi následovaly elektrické přístroje s 11 procenty, motorová vozidla s deseti procenty či oblečení a nejrůznější módní doplňky s devíti procenty.
V roce 2003 bylo skrze systém RAPEX vydáno 139 oznámení, z toho v 67 případech šlo o varování před produkty s vážnými bezpečnostními či zdravotními riziky. Loni to už bylo 1866 oznámení, z toho 1545 se týkalo nebezpečných výrobků.
Není možné ale automaticky říct, že je to způsobeno tím, že je na trhu více problémových výrobků. Rostoucí množství varování podle Bruselu souvisí s tím, že se zvyšuje informovanost o rizikovosti některých látek či předmětů a že se na bezpečnost klade stále větší důraz.