Firma momentálně dodává auta především na trhy, kde byla zavedena šrotovací prémie. V jiných zemích je situace stále špatná. Například do Německa Škodovka za několik týdnů dodala tolik aut, co jindy za celý rok. "Proto teď vyrábíme více, než dokážeme zvládat. Musíme si ale rozmyslet, jak s těmi zakázkami naložíme, protože později hrozí jejich úbytek. Teď přemýšlíme, jak s aktuální horou zakázek zajistit zaměstnanost pro všechny tři závody a přitom dávat pozor, jak neztratit zákazníky kvůli dlouhým dodacím lhůtám," řekl týdeníku Klaus Dierkes, člen představenstva odpovědný za personalistiku.
Firma chce denně vyrábět především co nejvíce Fabií, protože o ty je aktuálně největší zájem. "Zvažujeme i to, zda by se Fabia nemohla vyrábět i ve Vrchlabí. O tom ale zatím nepadlo žádné rozhodnutí. Musíme prověřit, jestli svařovna dokáže vyrobit více aut, než se v Mladé Boleslavi montuje," sdělil Dierkes. Fabie by se údajně mohly lakovat také v Kvasinách, což by však byl logisticky náročný projekt. Ve Vrchlabí se nyní montují modely Octavia a v tamním závodě pracuje zhruba 1100 lidí.
Ještě před rokem se přitom uvažovalo o tom, že se ve Vrchlabí bude vyrábět malý rodinný vůz, Volkswagen jej však bude nakonec vyrábět v Bratislavě. Škoda chce však i přesto zajistit Vrchlabí podporu. Pro tento rok to chce udělat tak, aby stávající produkty byly plánovány právě i pro Vrchlabí. "Jako příklad se rozhodlo, že pokud i nadále budeme chtít vyrábět LPG vozy, tak jedině ve Vrchlabí. To ale nemůže být strategie pro středně a dlouhodobou budoucnost," podotkl Dierkes s tím, že firma chce určitě v závodě zachovat zaměstnanost.
Kvůli zajištění dostatečné produkce aut se ve firmě stále diskutuje také o možnostech výroby v přesčase z pátku na sobotu. "My jako firma, pokud bychom měli vyrábět o sobotách, tak bychom to chtěli v rámci časových kont," sdělil Dierkes. S časovými konty však nesouhlasí odbory, které místo toho navrhují, aby byly soboty dobrovolné formou přesčasu s příplatkem a prémií minimálně 400 korun.