Tokijský akciový index Nikkei 225 v závěru stoupl o 0,2 procenta a na 8726,34 bodu a širší index Topix posílil o 0,4 procenta. Na začátku obchodování Nikkei stoupl až o téměř jedno procento.
K růstu dnes tokijské burze pomohly akcie bank Shinsei a Aozora, u nichž se mluví o možné fúzi. O 14 procent také vzrostly akcie farmaceutické firmy Chugai Pharmaceutical, které by měl prospět nárůst zájmu o léky proti chřipce.
Akcie v celé Asii dese pod vlivem zpráv o šíření epidemie oslabovaly a propad utrpěly zejména akcie leteckých a dopravních společností. Podle analytiků je zatím reakce trhu na chřipku umírněná, sledují se však možné ekonomické dopady, které by situace mohla mít na na počínající hospodářské oživení z hluboké krize. Chřipka vnesla do ekonomických výhledů a na akciové trhy novou nejistotu, říkají analytici.
Index čínských akcií v Šanghaji klesl v polovině obchodování o 1,2 procenta a nejvíc e oslabovaly akcie výrobců potravin, přepravních firem a sektorů cestovního ruchu a zemědělství. Na Tchaj-wanu spadly akcie o tři procenta na dvoutýdenní minimum a v Hongkongu klesly o 2,7 procenta. Korejské akcie v Soulu oslabily o 1,05 procenta a v Indii burza v Bombaji začala jednoprocentním poklesem.
Nový smrtící virus takzvané prasečí chřipky s označením A/H1N1 se objevil v Mexiku a jde o kombinací viru chřipky lidské, prasečí a ptačí. V Mexiku na následky nemoci zemřelo údajně přes 100 lidí a další případy se objevily v USA a Kanadě. Mezinárodní zdravotnická organizace (WHO) označila chřipku za "krizovou zdravotní situaci mezinárodního rozsahu".
Devizový trh chřipka poznamenala přesunem investorů k bezpečným měnám, tedy dolaru a jenu. Mexické peso kleslo o dvě procenta a výrazně oslabovaly i měny jako australský a novozélandský dolar, ale i euro.
Ke konci tokijského obchodování dolar k euru posílil o 0,5 procenta na 1,3170 USD a euro vůči jenu oslabilo o jedno procento na 127,47 JPY. Dolar vůči jenu oslabil o 0,4 procenta na 96,75 JPY.