Při pravidelném využívání videokonferenčních hovorů firmy ročně ušetří sta tisíce až miliony korun. Návratnost VCF řešení je přitom velmi rychlá, pohybuje se v závislosti na velikosti firmy a nutnosti zaměstnanců cestovat (na obchodní schůzky, porady či firemní školení) od 7 do 15 měsíců. Kromě finanční stránky nelze opomenout výraznou ohleduplnost k životnímu prostředí. U modelového příkladu došlo v důsledku omezení cest mezi pobočkami k roční úspoře 20 160 kg CO2! (kalkulováno pro osobní automobil – 140 g CO2/km).
„V dnešní složité ekonomické situaci je pro každou společnost důležité, aby se maximálně zaměřila na efektivnost jednotlivých procesů a případně provedla jejich optimalizaci. Videokonference mohou být tím prvním a nejsnadnějším krokem, neboť čas, který by strávili na cestách, mohou zaměstnanci okamžitě věnovat klíčovým projektům,“ prohlásil Tomáš Hebelka, obchodní ředitel společnosti GiTy, a.s.
Leaderem na trhu s profesionálními videokonferenčními systémy je norská společnost TANDBERG, na kterou se spoléhají mimo jiné takoví velikáni jako Google, Vodafone, 21 z 25 největších světových bank či polovina firem v žebříčku Fortune TOP 50. Jediným platinovým partnerem Tandbergu v České a Slovenské republice je společnost GiTy, a.s.. Díky tomu může svým zákazníkům poskytnout nejvýhodnější ceny, záruční a pozáruční podmínky na trhu.
„Nejvyšší úroveň partnerství s Tandbergem nás zavazuje nabízet všem uživatelům videokonferencí špičkový servis. Pro zákazníky pořádáme školení, navrhujeme individuální řešení a pomáháme s následnou implementací,“ upřesnil David Otoupalík, produktový manažer společnosti GiTy, a.s. „O kvalitě námi poskytovaných služeb se již mohli přesvědčit i nadnárodní zákazníci Tandbergu – jako jsou Coca-Cola, Google nebo Tchibo, u kterých náš tým specialistů zajišťoval zprovoznění videokonferencí.“
Firmy ušetří a videokonference se stane součástí každodenního života
Návratnost investic (ROI) na modelovém příkladu společnosti se třemi pobočkami v ČR vychází kalkulace na necelých osm a půl měsíců od zavedení VCF. Výrobci přitom nabízejí na videokonferenční systémy až desetileté záruky a investované náklady se tak společnosti mnohonásobně vrátí.
„Ve výpočtu návratnosti investic do videokonferencí přitom bereme v úvahu pouze veličiny, které se dají poměrně jednoduše vypočítat, jako jsou úspora cestovních a mzdových nákladů související s úsporou času,“ doplňuje David Otoupalík.
Především firmy s více pobočkami zjistily, že díky pořízení videokonference nepřicházejí o osobní kontakt se svými zaměstnanci a mohou pružněji reagovat na vývoj na trhu a být o krok před konkurencí. Videokonference nejsou pouze vymožeností managementu firem, ale stávají se běžným pracovním prostředkem zaměstnanců, kteří je využívají ke každodennímu řešení projektů a zakázek, školení nebo jazykovým kurzům. Videokonference mají díky moderním technologiím velmi čistý zvuk, a proto ve spojení s HD obrazem dokáží plnohodnotně nahradit osobní setkání, což nejlépe vystihuje názor Jiřího Vítka, projektového managera společnosti Brück AM, který prohlásil: „Od té doby co nám GiTy do firmy nainstalovala videokonferenci s HD kvalitou, musím se holit každý den“.
Další důležitou předností Videokonferencí je bezpečnost. VCF mají vestavěné šifrování AES (klíč o délce 128 bitů), které garantuje velmi vysokou úroveň bezpečí komunikace.