Dow Jonesův index vzrostl o 196,17 bodu a obchodní den uzavřel vyšší o 2,37 procenta na hodnotě 8473,49 bodu. Podobně širší index Standard & Poor's 500 si připsal 2,63 procenta na 910,33 bodu, index Nasdaq Composite vzrostl o 3,45 procenta na 1750,43 bodu.
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v květnu vzrostla nejvýrazněji za šest let a hlavní ukazatel jejího vývoje se dostal na nejvyšší úroveň od loňského září. Ukázal to průzkum soukromé organizace Conference Board. Její index důvěry vzrostl na 54,9 bodu z dubnových 40,8 bodu, zatímco na trhu se čekal růst pouze na 42,3 bodu.
Technologickým titulům nejvíce pomohl růst akcií společnosti Apple. U nich se příznivě projevilo zlepšení nákupního doporučení, k němuž přistoupila makléřská společnost Morgan Stanley. Akcie Apple zaznamenaly téměř sedmiprocentní zisk.
"Trh oslavuje návrat určitého náznaku spotřebitelské důvěry," podotkl k růstu cen akcií analytik společnosti Knight Equity Markets Peter Kenny. Upozornil přitom, že růst byl tak silný, že se proti němu neprosadila ani špatná čísla o vývoji realitního trhu. Statistika ukázala, že ceny rodinných domů v prvním čtvrtletí rekordně klesly.
Na devizových trzích se zvyšoval kurz dolaru, který se tak odpoutal od pětiměsíčního minima. Trh rovněž příznivě přijal výsledky aukce dvouletých státních dluhopisů. Analytici tvrdí, že nálada na trhu stále svědčí vyššímu riziku, což neprospívá dolaru. O něj bývá naopak větší zájem o dobách nejistoty.
V závěru obchodování dolar vůči japonskému jenu zpevnil o 0,1 procenta na 94,98 JPY, euro k dolaru oslabilo o 0,2 procenta na 1,3980 USD. Naopak britská libra k dolaru zůstala bez větších změn na 1,5924 USD. Euro během dne k dolaru oslabilo až na 1,3859 USD, když statistika potvrdila rekordní pokles německé ekonomiky.