Panasonic si pronajal halu od firmy Hitachi Home Electronics, která v průmyslové zóně na rozhraní Lounska, Chomutovska a Mostecka ukončila výrobu koncem března a propustila všech 772 lidí. Hitachi potvrdila dohodu s plzeňskou firmou o pronájmu haly a okolních pozemků. Panasonic neuvedl, zda kapacitu přebírá kvůli novým kontraktům. "Krize se stále na výrobě v Plzni projevuje," řekl ČTK zdroj z Plzně.
Panasonic, který nepřijímal nové zaměstnance od konce loňského roku, má nyní na úřadu práce požadavek na 150 dělníků v elektrotechnice, tedy pracovníků u pásu. "Jde zatím o konkrétní zakázku a práci jistou do 31. července," uvedl Tomáš Moravec z plzeňského úřadu práce. Firma už několik měsíců nezveřejňuje aktuální počty zaměstnanců, ani podíl cizinců, jichž je ale podle informací ČTK nyní v Plzni minimum.
Panasonic byl první firmou, která vstoupila do plzeňské zóny Borská pole v roce 1996. Šlo o první japonský podnik, který se tehdy "odvážil" do ČR. V Plzni vyrábí kromě LCD televizorů, tedy s obrazovkami z tekutých krystalů, ještě plazmové televizory. Nejvýkonnější podnik na západě Čech, jehož tržby činily předloni kolem 45 miliard korun, vyrobil za rok 2007/2008 asi 2,8 milionu televizorů s plochými obrazovkami. Počet lidí se tehdy pohyboval kolem 5000, většinou agenturních.
V Trianglu působí i japonský producent plochých LCD obrazovek IPS Alpha Technology Europe. Své výrobky dodával také sousednímu závodu Hitachi a bude pokračovat i pro Panasonic. Zóna v areálu bývalého vojenského letiště je na rozhraní Mostecka, Chomutovska a Lounska. Ve všech třech regionech bylo na konci dubna bez práce 23.400 mužů a žen v produktivním věku, míra nezaměstnanosti činila 11 až 16 procent.