Rozhodnutí o výstavbě dalších jaderných bloků v Česku bude ale podle Fischera až na další vládě. Dodal, že České republice hrozí nedostatek elektřiny po roce 2015. "Hospodářská krize může spotřebu tlumit, nicméně potom dojde k výrazným růstovým trendům," varoval premiér.
Také podle ministra průmyslu a obchodu Vladimíra Tošovského je jednou z možností, jak zvýšit energetickou bezpečnost České republiky, maximální využití domácích energetických zdrojů a posílení jaderné energetiky. "Jaderné zdroje nabízí dlouhodobě udržitelné řešení. Jádro je nejlevnějším a nejčistším řešením budoucího nedostatku energie, ke kterému dojde s obnovením růstu světového hospodářství," dodal ministr.
Diskuse, která se v posledních dvou letech v České republice vedla o jaderné energetice, přispěla podle Tošovského k růstu podpory tomuto zdroji mezi veřejnosti. Češi patří spolu s Litevci podle průzkumu Eurobarometru k největším zastáncům výroby elektřiny z jádra.
S návrhem státní energetické koncepce, která počítá s využitím jaderné energie, nesouhlasí Strana zelených a bývalý ministr životního prostředí Martin Bursík. Podle jeho dřívějšího vyjádření je nutné koncepci "zásadně přepracovat".
V současné době je v Česku posuzován vliv dostavby jaderné elektrárny Temelín na životní prostředí. Pokud by dostavba začala v roce 2013, pravděpodobné zahájení provozu by bylo možné očekávat nejdříve kolem roku 2020.