Podle dohody, která má ukončit zhruba čtyřletý spor, by němečtí a slovenští společníci z dolů měli odejít a dostat jako odstupné peníze a část majetku. Ruhrgas, který má nyní v naftových dolech přes 40 procent, by měl své podíly prodat KKCG za několik miliard korun.
Slovenský SPP za to, že se svého zhruba čtvrtinového vlivu vzdá, má dostat především akcie, jež skupina drží v distribučních společnostech Severomoravská, Východočeská a Jihomoravská plynárenská, a navíc podzemní zásobník na skladování plynu v Dolních Bojanovicích. Kompenzace pro SPP podle deníku představuje mnohamiliardové hodnoty.
V rukou KKCG zůstane těžba ropy a plynu na jižní Moravě, podzemní zásobník na plyn v Uhřicích, těžební aktivity v zahraničí a projekty na stavby nových zásobníků, informuje iHNed.
Žádná ze tří stran nechtěla podle HN o chystaném vyrovnání mluvit. "Nebudeme se k tomu vyjadřovat," řekl mluvčí KKCG Daniel Plovajko, stejně reagovali i Lubomír Tuchscher z SPP a Adrian Schaffranietz z Ruhrgasu. Manažer KKCG Miroslav Jestřabík nedávno HN řekl: "Jsme dohodě nejblíž, co jsme kdy byli. Kromě obecné dohody pracujeme na obchodních smlouvách, jež budou výhodné pro všechny tři strany."
Spor mezi KKCG, SPP a Ruhrgasem vypukl v roce 2005 a postupem času přerostl ve více než sto soudních žalob a arbitráž ve Vídni. Rozsáhlé právní spory byly pro Komárka a jeho rodinu nepříjemnou komplikací, která brzdila další rozvoj i jednání s novými obchodními partnery.