Dow Jonesův index přišel o všechny zisky, nakonec oslabil o 1,43 bodu a den uzavřel poklesem o 0,02 procenta na 8763,06 bodu. Širší index S&P 500 o 0,35 procenta zpevnil a uzavřel na 942,43 bodu, index Nasdaq Composite si připsal 0,96 procenta na 1860,13 bodu.
Akcie Texas Instruments si připsaly 6,3 procenta na 21,02 USD, a to díky tomu, že firma zlepšila výhled zisku i tržeb. To podle analytiků naznačuje lepší poptávku na trhu čipů. Index polovodičových firem PHLX tak zpevnil o 4,5 procenta.
"Výhled od společnosti Texas Instruments je v podstatě stejný s tím, co už ve svém čtvrtletním výhledu naznačil Intel. Tedy, že se formuje dno a v cyklu prodeje čipů se začínají objevovat známky zlepšení," poznamenal šéf výzkumu ve společnosti D.A. Davidson & Co Fred Dickson. Zvyšovat by se tak měly postupně i zakázky na technologická zařízení.
Hned na začátku obchodování akcie zpevňovaly v reakci na zprávu, že americké ministerstvo financí povolilo deseti největším bankám předčasně splatit peníze, které obdržely z vládního programu TARP (Troubled Asset Relief Program). Celkem jde asi o 68 miliard dolarů (asi 1,3 bilionu Kč). Příznivý dopad zprávy ale brzy vyprchal.
Na devizových se zvyšoval kurz eura, které vůči dolaru vystoupilo nad 1,41 USD. Americká měna se zisků vzdala, neboť investoři přehodnocují vyhlídky na růst americké ekonomiky. S tím souvisí i vyhlídky na růst úrokových sazeb. Předpokládalo se, že když se zlepší stav ekonomiky, úroky by se mohly do konce roku zvýšit.
V závěru obchodování euro k dolaru zpevnilo o 1,3 procenta na 1,4069 USD, v průběhu dne ale kurz vystoupil až na 1,4102 USD. Britská libra vůči dolaru zpevnila o 1,7 procenta na 1,6323 USD. Dolar vůči japonskému jenu o jedno procento klesl a dostal se na 97,44 JPY.