"Nynější kapitálové plány budou pokryty ze sta procent," řekl Miller k South Streamu. "Co se týče jeho financování, nejsou žádné problémy," dodal.
South Stream má přepravit ročně 63 miliard krychlových metrů plynu. Postaví ho Gazprom spolu s italským koncernem Eni a jeho trasa povede pod Černým mořem do Bulharska, Řecka, Srbska, Maďarska, Itálie a možná i Rakouska.
"Projektu Nabucco nekonkuruje," dodal Miller. Nabucco přitom prosazuje Brusel, aby měly evropské státy plyn i odjinud než z Ruska.
Miller dodal, že si Gazprom a Eni již dohodly, kolik plynu bude moci italský koncern prodat tranzitním zemím. Manažer ale odmítl toto číslo říct. Zmínil se pak o potížích, které jsou s dodávkami plynu z Ukrajiny a Turkmenistánu.
Ukrajina by podle Millera měla platit za plyn, který odebírá. Připustil přitom, že Ukrajina již zaplatila za květnový odběr. Dodal, že platbu uhradila ukrajinská centrální banka ze svých rezerv, což označil za nezvyklé řešení, napsala agentura Reuters.
Moskva kvůli dluhům ukrajinského Naftogazu zastavila v lednu dodávky plynu na Ukrajinu a poté i do Evropy. Tři týdny trvající spor způsobil některým evropským státům s nízkými rezervami včetně Slovenska potíže se zásobováním podniků.