Podle serveru si MD původně vybralo konsorcium, na to ÚAMK reagoval protestem u antimonopolního úřadu (ÚOHS). "Jsme přesvědčeni, že za nabídnutou cenu vítěze tendru není možné kvalitně ve všech aspektech BESIP provozovat," řekl serveru mluvčí ÚAMK Pavel Kuchalík. ÚAMK má stále ještě platnou smlouvu na dodávku těchto služeb do 30. června, jde zhruba o zakázku za 20 milionů korun ročně.
Konsorcium podle serveru údajně nabídlo cenu o čtvrtinu nižší. Po stížnosti ÚAMK vydal antimonopolní úřad předběžné opatření, v němž MD zakázal uzavřít s vítězem smlouvu až do ukončení správního řízení. ÚOHS to odůvodnil pochybnostmi ohledně požadavků ministerstva na uvedení nabídkové ceny. Správní řízení dosud neskončilo.
Mluvčí MD Karel Hanzelka serveru sdělil, že jedním z důvodů zrušení tendru byla i úspora finančních prostředků. Resort totiž provozování BESIP svěřil své servisní organizaci - Centru služeb pro silniční dopravu. Organizace vzápětí vypsala 14 výběrových řízení na přijetí nových pracovníků v jednotlivých regionech, napsal dnes server Euro.cz.