"Domácí měna dnes otevírala prakticky na svém minimu na hranici 26,87 Kč/EUR a po celý den pomalu zpevňovala ke hranici 26,75 Kč/EUR," uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky. Dodal, že vývoj obchodování s českou měnou byl opět ovlivněn situací v regionu, kde si největší zisky připisoval maďarský forint.
Podle Ivony Hrušové z Next Finance dnes koruna těžila z optimistických hodnot německého indexu ekonomického sentimentu ZEW. Ten se z květnových 31,1 bodu dostal v červnu až na 44,8 bodu, což je nejvyšší hodnota od května 2006.
Korunu podle Hrušové také pozitivně ovlivnila Zpráva o finanční stabilitě, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Podle ní tuzemské banky uspěly v zátěžových testech a testy naznačují i dobrou odolnost pojišťoven a penzijních fondů.
Americký dolar v porovnání s pondělním závěrem mírně oslabil, kolem 17:00 klesl na 1,3887 USD/EUR. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka zůstává stále živé téma dolaru jako hlavní rezervní měny.
Po pondělním pro dolar příznivém prohlášení ruského ministra financí Alexeje Kudrina dnes ruský prezident Dmitrij Medveděv naopak zmínil potřebu jiné světové rezervní měny. V komuniké zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína) by se však podle dnešních zpráv neměla role dolaru ani nadnárodní rezervní měny objevit.