Podle listu má společnost Globus tržby zhruba 20 milionů eur (asi 529 milionů korun) a masová divize se na jejím obratu podílí více než 20 procenty. Prodej masové divize je podle maďarského tisku vyvrcholením reorganizace společnosti, která je v posledních měsících těžce zasažena finanční krizí.
Hamé už má v Maďarsku dceřinou firmu Hamé Hungaria, jejíž tržby loni vzrostly o 11 procent. "Podle našich informací by touto akvizicí mělo Hamé v Maďarsku zdvojnásobit až ztrojnásobit svůj tržní podíl. Mimo to se ukazuje, že i v krizi na relativně problematickém a krizí zasaženém trhu lze úspěšně realizovat transakce," řekl HN Radek Schmied ze společnosti Redbaenk, která se zabývá fúzemi a akvizicemi.
Hamé je největší tuzemskou potravinářskou a konzervárenskou skupinou. Hlavou holdingu je a.s. Hamé, která vznikla v roce 1992 privatizací ze státního podniku Biofruct Babice. Firmu v loňském roce získala islandská skupina Nordic Partners. Loni pak Hamé dosáhlo nejvyšších tržeb, které převýšily pět miliard korun.
Kromě českých závodů má Hamé dceřiné firmy v Rumunsku, Maďarsku, Rusku, Polsku, na Ukrajině a Slovensku. Své zboží exportuje do další třicítky zemí včetně Kuby, Libye či Japonska. Pod Hamé v Česku patří mimo jiné značky Otma, Veselá pastýřka či Znojmia.