Mluvčí Setuzy Marie Logrová ČTK řekla, že insolvenční řízení nijak neovlivňuje výrobu. Setuza je totiž dnes firmou, která téměř nevyvíjí činnost. Ještě loni byla největším výrobcem rostlinných olejů a biopaliv v zemi, ale v prosinci výrobní činnosti včetně zaměstnanců v roku předala firmám STZ a Oleofin patřících společnosti Via Chem Group. Podnik se změnil v nevýrobní společnost, která má vyřešit veškeré závazky ze své činnosti a postupně má jít do útlumu. Logrová dodala, že podle informací, které má k dispozici, existují mezi Setuzou a A.T.Kearney i jiné spory kvůli nekvalitně provedeným službám
Na Setuzu soud v roce 2006 vyhlásil exekuci kvůli čtyřmiliardové pohledávce, kterou společnost měla vůči státnímu Podpůrnému a garanční rolnický a lesnický fond. Stát se nakonec se Setuzou dohodl na urovnání sporu a soud v létě 2007 exekuci zrušil. V září téhož roku musela Setuza na den zastavit výrobu kvůli údajným dluhům za teplo. Na začátku loňského roku firmě hrozil konkurz kvůli údajně neproplaceným fakturám za 3,5 milionu korun za stavbu provozu na výrobu metylesteru řepky olejné. V květnu pak Agrofert Holding přestal údajně kvůli dluhům dodávat řepku.
Setuza v minulých letech hospodařila se ztrátou. V roce 2006 vykázala ztrátu 802 milionů korun o rok později 1,85 miliardy korun. Tržby Setuzy v roce 2007 meziročně klesly zhruba o 146 milionů korun na sedm miliard korun.