Kolem 12:00 EDT (18:00 SELČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 8361 bodů a proti předchozímu závěru ztrácel zhruba 2,1 procenta hodnoty. Širší index S&P 500 oslabil asi o 2,6 procenta na 897 bodů, zatímco index Nasdaq Composite klesl o 2,9 procenta na 1773 bodů.
Na průběh obchodování působil také energetický trh, kde výrazně klesaly ceny ropy. Kvůli nim oslabovaly akcie ropných koncernů. I při zohlednění nynějších ztrát má ale index S&P 500 od březnového dna zisk asi 34 procent. Podle analytiků proto není pokles překvapivý, protože akcie za poslední tři měsíce zpevnily velmi rychle a velmi výrazně.
"I když to nejhorší už je možná za námi," neznamená to, že by před sebou měla některá z významných ekonomik silný růst," řekl k situaci na trhu šéf investiční společnosti Alab B. Lancz & Associates Alan Lancz.
Od března index S&P 500 zpevnil asi o 40 procent, převážně díky nadějím, že by se globální ekonomika mohla dostat do formy dříve, než se do té doby uvádělo. Takovým předpokladům nasvědčovaly i některé statistické údaje, ale v posledních týdnech statistika tolik přesvědčivá není.
Na bázi Dow Jonesova indexu tlačily především akcie koncernu Exxon Mobil, které si odepsaly asi dvě procenta a klesly pod 70 dolarů. Podobně akcie Chevronu klesly asi o 2,5 procenta pod 67 dolarů. Ceny ropy se snížily také o více než dvě procenta a dostaly se pod 68 dolarů za barel.