Dnešní fórum OECD se na svém každoročním zasedání zabývalo mj. řešeními, jak se dostat ze současné ekonomické krize. Mezi hlavními tématy diskuzí, jichž se zúčastnilo několik stovek delegátů z téměř 70 zemí, patří otázky z dlouhodobého hlediska posílení světové ekonomiky, obnovení stability a důvěry ve finanční systém, nová pravidla pro řízení firem, překonání krize na pracovním trhu a zabránění ochranářským tendencím.
Jihokorejský premiér Han Sung-su, který předsedá souběžnému summitu OECD na ministerské úrovni, jež se koná od dneška do čtvrtka v Paříži, řekl, že svět se musí smířit v současnosti s oslabenou ekonomikou. Podle něj jsou problémy, které se musejí řešit, "značně proměnlivé, překonávají snadno národní hranice a není nad nimi kontroly."
OECD dnes zveřejnila i zprávu k vývoji důchodových systémů a upozornila, že vlády jejích členských zemí musejí nutně pokračovat v reformách, pokud chtějí zajistit jejich finanční i sociální životaschopnost. Reformy jsou o to naléhavější, že státní rozpočty se ocitají pod větší zátěží hlavně kvůli nárůstu nezaměstnanosti, což je dvojsečné proto, že se vybere méně daní a naopak vydá více na sociální podporu. V roce 2010 budou mít členské země OECD v průměru rozpočtový deficit ve výši devíti procent HDP.