"Rok 2008 byl pro Barrandov Studio jednoznačně poznamenaný stávkami odborů amerických scénáristů a později i herců, což znamenalo zastavení natáčení všech studiových projektů nejen v Čechách, ale z velké části u všech evropských konkurentů," sdělila dnes ČTK předsedkyně představenstva společnosti Barrandov Studio Jana Vozárová.
Ekonomické výsledky Barrandov Studia loni podle Vozárové také poznamenala absence pobídek pro filmové projekty realizované v České republice. V kombinaci se silnou korunou tak například film Hellboy 2 podle Vozárové skončil v Maďarsku a snímek Quantum of Solace se natáčel ve Velké Británii.
Ze zahraničních zakázek byly loni na Barrandově natáčeny scény pro filmy Solomon Kane, G.I.JOE: The Rise of Cobra, Wanted, Resolution 819, Rebelka, a také televizní projekt The Philanthropist.
"Společnost Barrandov poskytla v roce 2008 služby ke 32 českým projektům jako například Bobule, Saxana - veletrh strašidel, František je děvkař, Máj, nebo Bathory," stojí ve zprávě firmy Barrandov Studio, která loni byla producentem pohádky Nejkrásnější hádanka a koproducentem filmu O rodičích a dětech.
Firma Barrandov Studio v roce 2008 investovala 233 milionů korun. Mezi největší loňské investice patřila rekonstrukce budovy trikového studia, nákup televizní techniky a stavba montované haly.
V roce 2007 společnost Barrandov Studio zvýšila čistý zisk na 58 milionů korun ze 43,8 milionu korun o rok dříve. Tržby firmy předloni vzrostly meziročně o 144 milionů na 641 milionů korun.
O barrandovské filmové ateliéry a televizi Barrandov, která rovněž patří do skupiny firem vlastněných Moravia Steel, se prý zajímají nadnárodní společnosti z Evropy. Mluvčí Barrandov Studia Dušana Chreneková ČTK sdělila, že Moravia Steel se televize ani filmového studia nyní zbavit "rozhodně nechce".
Za více než 70 let existence vzniklo v barrandovských ateliérech přes 2500 českých a zahraničních filmů, které společnost produkovala, nebo se podílela na jejich výrobě. Vznik filmového studia Barrandov je spojen s podnikatelskou rodinou Havlů, zejména s aktivitami bratrů Miloše (1899-1968) a Václava Havla (1897-1979). Stavba moderního filmového studia podle návrhů architekta Maxe Urbana začala 28. listopadu 1931.