Plynovod bude postaven tak, aby jím plyn mohl téct oběma směry. Turecko tak získá napojení na velké centrum zemního plynu v Rakousku a v případě potřeby bude moci využít plyn z místních zásob, uvedl Yildiz.
Plynovod Nabucco má pomoci Evropě snížit závislost na ruském zemním plynu. Dodavateli plynu pro projekt za 7,9 miliardy eur (205 miliard Kč) jsou Irák, Egypt, Írán, Ázerbájdžán, Turkmenistán i Rusko.
Podle mezivládní dohody bude moci šest partnerských zemí projektu, mezi které patří i Německo, odebrat pro svoji potřebu až 50 procent plynu, který plynovodem poteče. Turecko původně požadovalo, aby mohlo odebrat 15 procent z celkového objemu plynu, který plynovodem poteče, tedy 4,5 miliardy metrů krychlových ročně.
Tento požadavek byl hlavní překážkou v dokončení dohody. Podle Yildize nakonec země ze svého požadavku slevila, avšak neuvedl, na jakém objemu se partneři nakonec dohodli.
Nabucco má přivést zemní plyn z oblasti Kaspického moře přes Turecko a jihovýchodní Evropu do Rakouska. Z tamní přijímací stanice Baumgarten bude plyn proudit do dalších zemí západní Evropy. Trasa tak obejde území Ruska a Ukrajiny. První zásilky plynu by měly plynovodem protéct v roce 2014. Trasou by mělo do Evropy přitékat ročně 31 miliard metrů krychlových.