Dow Jonesův index vzrostl o 95,61 bodu a obchodní den uzavřel vyšší o 1,11 procenta na hodnotě 8711,82 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,86 procenta na 940,74 bodu, zatímco technologický Nasdaq Composite zpevnil o 1,19 procenta na 1885,03 bodu.
V průběhu obchodování se zvyšoval kurz akcií International Business Machines (IBM), které nakonec vzrostly o 3,2 procenta. Firma po skončení obchodování zveřejnila výsledky hospodaření, po nichž kurz vzrostl ještě více.
"Růst trhu předpokládá, že se i do budoucna dočkáme zlepšení firemních zisků," poznamenal šéf investiční společnosti Macro Risk Advisors Dean Curnutt.
Banka JPMorgan zveřejnila lepší výsledky, než s jakými počítal trh. Navázala tak na sérii podobně příznivých zpráv, které během týdne zveřejnilo více firem. Banka ale varovala, že se zhoršuje kvalita spotřebitelských úvěrů, a proto zvýšila rezervy na jejich odpisy. Akcie banky tak zůstaly ve ztrátě.
Na devizových trzích se snižoval kurz amerického dolaru, který se vůči koši měn ocitl nejníže za posledních šest týdnů. Odpoutal se ale od průběžného minima, protože horší statistika ze zpracovatelského sektoru posiluje roli dolaru jako bezpečného přístavu. Dolů zamířil i kurz novozélandskému dolaru, a to v reakci na zprávu, že mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila výhled ratingu Nového Zélandu na negativní.
Dolarový index, který měří hodnotu amerického dolaru vůči koši šesti hlavních světových měn, klesl na nejnižší úroveň od 4. června, později se ale mírně zotavil a ztráty snížil. Na konci obchodování činila hodnota indexu 79,223 bodu.
Euro k dolaru zpevnilo o 0,3 procenta na 1,4145 USD, britská libra zůstala bez větších změn na 1,6440 USD. Dolar k jenu klesl o 0,5 procenta, a dostal se tak na 93,61 JPY.