Zatímco ve Spojených státech je možné nyní koupit Big Mac za 3,57 dolaru, v ČR je to 3,64 dolaru proti loňským 4,56 dolaru. V Británii stojí tento hamburger 3,69 dolaru, v eurozóně 4,62 dolaru, v Polsku 2,41 dolaru a v Maďarsku 3,62 dolaru. Ještě v roce 2000 dosahovaly české ceny hamburgerů po přepočtu jen 56 procent cen v USA.
Z dat lze podle analytika Patria Online Tomáše Vlka vyčíst, že podle cen Big Maců je koruna výrazně podhodnocena proti euru, a to asi o 26 procent. Do kurzu koruny s dolarem totiž zasahuje vývoj kurzu mezi eurem a dolarem.
"Náš odhad je ale jiný. Kurz koruny je nyní mírně silnější než ten rovnovážný. Čísla tak spíše vypovídají o nižší ceně hamburgerů u nás," uvedl s tím, že cenová hladina v méně vyspělých zemích bývá obecně nižší.
"Aktuální data týdeníku Economist ukazují na to, že největší obětí krize se mezi středoevropskými měnami stal polský zlotý. Zatímco ještě před dvěma lety byly v ČR a Polsku ceny přibližně srovnatelné, pak v polovině července 2009 byla polská cenová hladina o třetinu nižší," uvedl analytik ČSOB Jan Čermák.
Big Mac Index začal zveřejňuje týdeník The Economist od roku 1986. Tento ekonomický ukazatel vychází z teorie parity kupní síly, podle níž by identické výrobky měly po přepočtu měnovým kurzem v různých zemích stát stejně. Proto lze srovnáním místních cen Big Macu ukázat cenové hladiny v jednotlivých státech světa.