V roce 1998 pokračovala v ČR hospodářská recese provázená zhoršujícími se makroekonomickými podmínkami. Česká národní banka reagovala na nižší inflaci postupným snižováním úrokových sazeb. Mezi konečnými spotřebiteli klesala poptávka. Nepříznivý vývoj se
projevil také v růstu počtu předčasně ukončovaných leasingových smluv z důvodu neplacení ze strany leasingového nájemce.Společnost CAC LEASING překročila své plánované záměry jak v objemu obchodů, tak i v ekonomické oblasti. Tyto výsledky byly docíleny v podmínkách zvýšené náročnosti na výběr klientů a projektů financování, při zhoršené makroekonomické situaci, a to cestou zkvalitnění a rozšíření služeb.
Pro své klienty profinancovala mobilní investice za 10,4 mld. Kč, což představuje 16,4 procentní podíl na leasigovém trhu v ČR. Celkově bylo uzavřeno 20 822 nových smluv a k 31.12.1998 spravovala CAC LEASING téměř 58 000 aktivních smluv. Osobních automobilů bylo profinancováno za 8 245 mil. Kč (79,5 % z celkem pořízených nových investic ), čímž se trž
ní podíl společnosti CAC LEASING na celkovém prodeji automobilů v ČR zvýšil z 10,6 % na 12,7% a u zahraničních aut na téměř čtvrtinu. V Leasingu strojů a zařízení bylo uzavřeno 574 smluv s pořizovací hodnotou 1 730 mil. Kč (16,7% z celkem pořízených nových investic), v Odbytovém leasingu 429 smluv v pořizovací hodnotě 273 mil. Kč (2,6% z celkem pořízených nových investic). Úsek speciálních obchodů uzavřel smlouvy v pořizovací hodnotě 125 mil. Kč (1,2 % z celkem pořízených nových investic).Celkové výkony 1
2,5 mld. Kč představují ve srovnání s předešlým rokem více než dvacetiprocentní nárůst. Tvoří je v rozhodující míře leasingové splátky, dále poplatky za služby, výnosy z pojištění, výnosy z management fee dodavatelů a úrokové výnosy. Čistá bilanční suma aktiv dosáhla 19,1 mld. KčNa krytí eventuelních rizikových aktiv byly nově vytvořeny opravné položky ve výši 179,8 mil. Kč a odepsány nedobytné pohledávky částkou 13,5 mil. Kč. Společnost má zcela pokryta rizika z obchodních i ostatních operací. Výše opravných položek a rezerv byla stvrzena auditorem s výrokem bez výhrad.
Celkově byl vytvořen vnitropodnikový hospodářský výsledek 341,6 mil. Kč, zisk před zdaněním 99,4 mil. Kč a po zdanění 42,4 mil. Kč.
Společnost měla k 31.12.1998 celkem 277 zaměstnanců. Meziroční nárůst pracovníků byl současně provázen růstem produktivity práce a vyplýval z rozšiřování obchodních aktivit a z dobudování sítě poboček a obchodních míst. Nově byly zřízeny obchodní kanceláře a založeny nové společné podniky se zahraniční účas
tí. Významně byla posílena zahraniční dceřiná společnost CAC LEASING Slovakia, a. s., která se objemem nových obchodů ve výši 3,3 mld. SK zařadila rázem na špici leasingových společností na slovenském trhu. Obchodní výsledky této společnosti ani jiných dceřiných společností nejsou v údajích o hospodaření CAC LEASING zahrnuty.CAC LEASING, a.s. a RENAULT CRÉDIT INTERNATIONAL Banque, a. s. v závěru roku 1998 založily společný podnik s názvem RENAULT LEASING CZ, spol. s r. o. k podpoře prodeje vozů Renault. Dále byla založena společnost ALLrisk-CAC pojišťovací a makléřská spol. s r. o. jako společný podnik, který se orientuje především na zprostředkování a komplexní poradenství v oblasti pojištění a likvidace škod.
Tyto výsledky a přijatá strategická opatření umožňují zachovat pozitivní vývoj v roce 1999 . Hlavními cíli společnosti je udržení pozice špičkové leasingové společnosti - z hlediska objemu obchodů a její univerzálnosti, vysoce profesních přístup, rozšiřování nových forem a doplňování
komplexní nabídky služeb. Tomu byla od roku 1999 přizpůsobena i vnitropodniková organizační struktura, která staví na dobudované organizační síti prodejních míst. Pracovníci poboček jsou plně připraveni k uzavírání všech typů obchodů. To dává při podstatném posílení výkonů a pravomocí poboček předpoklad dalšího úspěšného rozvoje.