Projekt Peprnet.cz skončil letos 1. července, a to navzdory tomu, že podle informací mnohých médií získal před třemi lety kontroverzní státní dotaci od ministerstva informatiky ve výši 7,5 milionu korun. Výše zadlužení firmy není známa.
Insolvenční návrh uvádí, že společnost Peprnet.cz přišla loni na podzim o řadu investic kvůli tehdy propukající ekonomické krizi. Od té doby hledal menšinový vlastník firmy Václav Boura nového inverstora. V průběhu jeho hledání se však dostala společnost do závažných finančních problémů, které vedly podle insolvenčního návrhu k postupnému úpadku.
Společnost měla problém s placením mezd zaměstnancům a také s placením závazků vůči věřitelům. V dubnu sice našla potencionálního investora (společnost IPP), který měl zájem na vstupu do firmy včetně plnění závazků vůči věřitelům. 12. května podepsal Peprnet.cz smlouvu s investorem IPP zastoupeným Davidem Hulínským. "Nový investor" však podle insolvenčního návrhu nenechal notářsky přepsat obchodní podíly a firmu de facto nepřevzal. Posléze firmu informoval, že do ní nevstoupí. To vedlo k předlužení Peprnetu.cz, což jej vedlo k ukončení smluvních vztahů a podání insolvenčního návrhu.
Peprnet.cz byl před třemi lety terčem kritiky a mnozí odpůrci dotace, kterou tento portál získal, namítali, že jde o bulvár. Projektová dokumentace pro dotaci popsala portál jako "lifestylový informační server". Autoři v ní počítali s propojením mobilních telefonů a internetu, přičemž čtenáři portálu mohli zasílat své příspěvky pomocí MMS, SMS a služeb sítě UMTS. Další součástí projektu měly být weblogy a diskuse s celebritami ze světa showbussinesu, sportu a politiky. Celebrity zde měly vyjadřovat své názory i pocity bez redakčních úprav ze strany novinářů.
Portál Peprnet.cz vlastnili Václav Boura, Markéta Mayerová a společnost Aicta group. Podle tehdejšího vyjádření Boury však nešlo o podporu bulváru, jelikož bulvár neměl tvořit hlavní obsah serveru.