...Chuť riskovat však na trhu v jádru zůstala nedotčena.
Nečekaně solidní firemní výsledky za druhé čtvrtletí, optimističtější údaje z průmyslového sektoru Spojených států, Evropy i Číny a trvající pobídkové ekonomické programy vzbuzují naděje, že se globální ekonomika možná již odrazila ze dna nejhorší recese za mnoho desítek let.
Tyto faktory vytlačily výš ceny akcií, ropy i jiných komodit a podnítily nákupy měn s vyššími výnosy, vázaných na komodity.
"Po letním období klidu v minulém měsíci se lidé chtějí dostat do rizikových obchodů," řekl Geoffrey Yu, měnový stratég z UBS.
Dolarový index, měřený vůči koši šesti měn, ve 12:50 stagnoval na 77,64 bodu <.DXY> poté, co v pondělí klesl na 10měsíční dno 77,451.
Euro oslabovalo o 0,1 procenta na 1,4390 dolaru, když během předchozí seance dosáhlo devítiměsíčního maxima 1,4445 <EUR=>. Techničtí analytici předpokládají, že euro vystoupá až na 1,4720 dolaru, kam se vyšvihlo v polovině prosince, a možná ještě výš.
Analytici ze Citigroup nicméně uvedli, že "jednou potenciální brzdou, která může udělat čáru přes rozpočet příběhu o ekonomickém zotavení, je trvale slabý americký spotřebitel".
Evropské burzy <.FTEU3> po poledni oslabovaly o 0,8 procenta poté, co v pondělí dosáhly devítiměsíčního maxima. Futures na americké akciové indexy <SPc1> <NDc1> ztrácely rovněž zhruba 0,8 procenta, zatímco futures na americkou ropu <CLc1> klesaly o více než 1 dolar zpět ke hranici 70 dolarů za barel.
Euro téměř nereagovalo na zprávu, že výrobní ceny (PPI) v eurozóně se v červnu meziročně propadly o 6,6 procenta, nejvíce od roku 1996, kdy se údaje za blok jednotné měny začaly sledovat. Meziměsíčně PPI přidal 0,3 procenta. [ID:nL4496842]
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]