Koncem loňského roku pořádala družstevní záložna WPB Capital úspěšnou vkladovou akci na podporu stávajících a k získání nových klientů. Na tuto akci navazujete i letos. Co nového WPB Capital nabídne?
„Je pravdou, že zimní vkladová akce byla velmi úspěšná, a dokonce díky enormnímu zájmu veřejnosti o depozitní produkty byla o celý měsíc prodloužena. Naší družstevní záložně přinesla mnoho nových členů.
Nyní jsme pro stávající i nové klienty k 10. výročí založení záložny připravili podobnou vkladovou akci s naprosto mimořádnými podmínkami k zúročení financí, s úrokovou sazbou až 5,95% ročně. Pokud si klienti do konce září založí termínovaný nebo spořicí účet v částce od 100 000 Kč a na dobu minimálně 18 měsíců, získají navíc narozeninový dárek v podobě peněžní ceny až ve výši šesti tisíc korun.“
Jak tyto aktivity posilují pozici WPB Capital na finančním trhu?
„Vkladovou akcí opět oslovujeme širokou veřejnost. Přináší nám to nové klienty, což je pochopitelně prioritní. V současné době máme více než 3 500 členů a naše bilanční suma přesáhla 1,7 miliardy korun.
Ovšem důležitou roli hraje i sekundární aspekt. Naše úspěchy zároveň zvyšují prestiž družstevních záložen na celém finančním trhu a vracejí lidem důvěru v tyto instituce. To je fakt, který nelze přehlédnout.“
Sledujete v posledním období nějaké změny ve struktuře klientů družstevních záložen?
„Jednoznačně. Naše vkladové produkty využívají čím dál tím mladší klienti. Obracejí se na nás lidé, kteří se dříve o své finance nijak systematicky nestarali. Nyní o svých penězích více přemýšlejí a dávají jim šanci zhodnocení. To dříve nebývalo.“
Hraje v tom roli i stávající celosvětová krize?
„Ano. Lidé jsou opatrnější, omezují rizikové investice a hledají bezpečné varianty pro zhodnocení svých úspor. Ale v každém případě se více zajímají. Družstevní záložny pro ně představují optimální řešení. Nabízejí vyšší úrokové sazby u vkladových produktů než banky, a přitom riziko je nulové. Vklady jsou i u družstevních záložen – stejně jako u bank – stoprocentně pojištěny až do výše 50 tisíc euro, tedy zhruba do 1,3 milionu korun.“