Šnábl byl podle deníku v roce 1999 jako podnikatel členem skupiny, jež si nechala neoprávněně vrátit DPH. Tři podnikatelé, mezi které Šnábl tehdy patřil, vykázali fiktivní vývoz hracích automatů do Arménie. Pak požádali stát o vrácení daně z přidané hodnoty a získali 5,5 milionu korun. Druhý pokus, kdy chtěli přes sedm milionů, jim už nevyšel, píše MfD.
"Byl jsem odsouzen," přiznal Šnábl. Tvrdí ale, že je nevinný. "Předpokládal jsem že budu zcela očištěn," řekl MfD.
Šnábla přivedl na ministerstvo financí Jiří Rusnok, který si ho vybral jako poradce a jako poradce ho poté vzal i na ministerstvo průmyslu a obchodu. O jeho "obchodování" s automaty prý nic netušil. Na ministerstvo financí se pak Šnábl vrátil nejprve jako poradce Vlastimila Tlustého a pak Miroslava Kalouska. Od května 2007 řídí mezinárodněprávní odbor.
Poté, co byl Šnábl odsouzen, řekl o tom tehdejšímu ministru financí Miroslavu Kalouskovi. Ten ho však z funkce neodvolal. "Přestupek, kterého se dopustil, je nesrovnatelný vůči desítkám miliard, které Česku zachránil. Já jsem ho tam prostě potřeboval," řekl MfD Kalousek, podle kterého je Šnábl nejlepší a nejtvrdší spolupracovník, s jakým u řešení arbitráží pracoval. Právě kvůli tomu exministr Šnábla ve funkci nechal. Prý případ prostudoval a nezdál se mu tak závažný.
Současný ministr financí Eduard Janota o Šnáblově odsouzení neví. "Nevím o tom. Letím teď do Gruzie a po návratu to prošetřím," řekl dnešní Mladé frontě Dnes.