Čistý příliv zahraničních investic do České republiky představoval ve druhém čtvrtletí 74,2 miliardy korun. Zahraniční společnosti investovaly do podniků v ČR 15,9 miliardy korun, z toho 6,7 miliardy Kč bylo použito na posílení základního kapitálu tuzemských společností, a to zejména v odvětvích obchodu s nemovitostmi, poskytování služeb pro podniky a finančního zprostředkování. Odhad vytvořeného zisku určeného k reinvestování činí 26,1 miliardy korun.
Obchodní bilance se zbožím byla ve druhém čtvrtletí aktivní ve výši 50,7 miliardy korun. V meziročním srovnání se aktivum zvýšilo o 11,1 miliardy korun při výrazném poklesu obratu obchodní bilance.
Přebytek bilance služeb meziročně poklesl o 8,8 miliardy korun a činil 13,3 miliardy Kč. Nižší počet přijíždějících turistů zapříčinil, že čisté příjmy ze zahraničního cestovního ruchu se meziročně snížily o 2,3 miliardy korun. Současně v nižší míře poklesly výdaje českých občanů na cesty a pobyt v zahraničí. Pokles vývozu dopravních služeb se projevil snížením přebytku u dopravních služeb, a to meziročně o 4,4 miliardy Kč. Mírně se zvýšil schodek v oblasti ostatních služeb.
Deficit bilance výnosů dosáhl ve druhém čtvrtletí výše 90,3 miliardy korun. V meziročním srovnání se však schodek snížil o 29,5 miliardy korun v důsledku nižších výplat dividend, nižšího objemu předpokládané výše reinvestovaného zisku zahraničními investory a poklesu mzdových nákladů na zahraniční pracovníky v České republice.
Kapitálový účet skončil přebytkem ve výši 4,5 miliardy Kč, což představuje meziroční pokles o 8,3 miliardy korun. Na výsledku se významně podílelo kladné saldo převodů ve vztahu k rozpočtu Evropské unie a realizované výnosy z obchodů s emisními povolenkami.
Devizové rezervy ČNB se zvýšily ve druhém čtvrtletí o šest miliard korun po vyloučení kurzových rozdílů. Do tohoto vývoje se promítly připsané úroky z devizových prostředků investovaných v zahraničí a aktivní saldo transakcí uskutečněných pro klienty ČNB.