...země skupiny G20 přislíbily, že zatím nebudou rušit balíčky na podporu ekonomiky.
Také novozélandský dolar si zapsal nejsilnější úroveň vůči dolaru za téměř rok. Analytici uvedli, že investoři mají větší sklon riskovat poté, co se ministři financí a centrální bankéři 20 předních ekonomik světa shodli, že budou pokračovat v uplatňování expanzivní měnové a fiskální politiky[ID:nL5327479].
Chuť k rizikovým obchodům podpořil také návrh nových, volnějších pravidel v Číně na limity pro zahraniční investice do tamních akciových trhů [ID:nPEK33586].
Avšak pondělní svátek na finančních trzích ve Spojených státech a trvalá opatrnost kolem ekonomického výhledu po smíšené páteční zprávě o americkém trhu práce brzdí agresivnější pohyby rizikovějších měn na úkor dolaru a jenu.
"G20 byla pozitivní pro chuť riskovat, lze to pozorovat na výkonu jenu a dolaru. Zároveň jsou ale lidé pořád trochu opatrní s tím, jak se blíží konec tohoto cyklu měnové politiky," řekl Geoffrey Yu, měnový stratég z UBS.
"Tento týden máme měnová zasedání tří centrálních bank. Uvidíme, co oznámí; pokud potvrdí, že stále chtějí uvolněnou měnovou politiku, pak je to znamení, že centrální banky jsou stále trochu opatrné pokud jde o vyhlídky na zotavení."
Dolarový index, měřítko výkonu dolaru vůči koši šesti světových měn, ve 12:15 oslaboval o 0,3 procenta na 77,91 bodu <.DXY>.
Euro rostlo o 0,4 procenta na 133,45 jenu <EURJPY=>. Vůči americké měně posilovalo stejnou měrou, a sice na 1,4347 dolaru, úroveň poblíž týdenního maxima.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]