V letošním žebříčku se negativně projevila krize. Poprvé v devítileté historii sestavování žebříčku celková hodnota všech 100 značek klesla, a to o 4,6 procenta. Nejdramatičtější propad zaznamenala UBS, která na seznamu klesla z loňské 31. pozice za 72. a ztratila 50 procent své hodnoty. Sedm značek z žebříčku vypadlo. Patřily mezi ně finanční společnosti Merrill Lynch, AIG a ING. Banky a automobilové značky si vedly nejhůře, naopak si polepšily potravinářské značky, které těží z toho, že spotřebitelé v době krize jedí více doma.
Nově letos do žebříčku přibyly značky Lancôme, Burger King, Adobe, Puma, Burberry, Polo Ralph Lauren a Campbell. Všechny skončily na dolním konci žebříčku, nejlépe se umístila značka kosmetiky Lancôme za 91. pozici, Campbellu s hodnotou 3,08 miliardy patří 100. pozice. Nejvíce se zvýšila hodnota značce Google, a to o 25 procent. Hodnota značky Amazon stoupla o 22 procent a Zara o 14 procent. O více než deset procent se zvýšila také hodnota značek Nestlé a Apple.
Seznamu 100 značek dominují značky ze Spojených států, kterých je celkem 51. Z Evropy je v žebříčku 38 značek, a to z Německa, Francie, Švýcarska, Itálie, Británie, Švédska, Nizozemska, Finska a Španělska. Zbývající značky jsou z Japonska, Koreje a Kanady.
Průzkum je založen na složité metodologii vyvinuté Interbrand. Mimo jiné musí mít firmy veřejně dostupné finanční údaje, a třetina příjmů firmy musí pocházet ze zahraničí.