BAE má podle listu čas do středeční půlnoci, tedy do konce září, aby přistoupil na mimosoudní dohodu s SFO. V jejím rámci by přiznal vinu, zaplatil pokutu, ale vyhnul by se zdlouhavému soudnímu procesu, který by bez ohledu na výsledek poškodil mezinárodní pověst firmy.
Podle zdrojů blízkých BAE je padesátiprocentní šance uzavření dohody, uvedl Mail On Sunday. SFO nemá pravomoc udělovat pokuty, ale jeho doporučení může mít vliv na rozhodnutí soudce.
Představitelé SFO prý při jednání nesdělili BAE Systems výši případné pokuty, ale uvnitř SFO se debatuje o pokutě mezi 500 miliony a miliardou liber. Byla by to byla největší pokuta v historii britského trestního práva, dodal Mail On Sunday. "Nemohou to být jen miliony. Musí to být podstatné," řekl zdroj listu.
Obvinění z korupce se týkají prodeje letadel a dalšího vybavení do ČR, JAR a Tanzanie v celkové hodnotě asi 2,5 miliardy liber. Do Tanzanie dodala společnost BAE techniku pro řízení letového provozu za 28 milionů liber, do JAR v roce 1999 letadla Hawk a Gripen za 1,5 miliardy liber a České republice pronajala gripeny asi za miliardu.
Před třemi lety SFO zastavil prověřování podezřelých dodávek letadel Tornado do Saúdské Arábie a posléze prodejů zbraní do Kataru a Chile. Začátkem září Daily Mail uvedl, že bylo údajně zastaveno i zkoumání dodávek fregat do Rumunska.
Pokud BAE Systems přistoupí na dohodu s SFO, výši pokuty určí soudce. Součástí dohody by byla možnost "odloženého" stíhání, která by měla přimět BAE, aby se pod pohrůžkou dalšího stíhání v budoucnu "polepšil".