Mezi dalšími majetky určenými k privatizaci má být silniční most a tunel na okraji Londýna v Dartfordu, sázková společnost Tote nebo třetinový britský podíl na evropském uranovém konsorciu Urenco. Brown, který musí nejpozději do června příštího roku vypsat volby, slibuje, že prodej majetku sníží rozpočtový schodek, aniž se budou muset škrtat výdaje na veřejné služby.
Británie zažívá od loňska nejhorší ekonomickou recesi za posledních několik desetiletí, což prudce zvyšuje rozpočtové deficity a státní dluh. Britský státní dluh roste nyní nejrychleji ze všech vyspělých zemí a podle odhadů se má v příštích letech zvýšit o více než 50 procent. Rozpočtový deficit má v tomto roce dosáhnout rekordních 220 miliard liber, což je 12 procent ročního výkonu ekonomiky.
Brownovi labouristé jsou nyní v průzkumech veřejného mínění daleko za konzervativci. Brownův plán láká voliče na méně bolestné způsoby řešení dluhů, než jaké navrhuje konzervativní opozice. Ta minulý týden slíbila zmrazit platy ve veřejném sektoru, zvýšit věk odchodu do důchodu a omezit sociální programy.