Největší škody s postupně odtávajícím sněhem lesníci zjistili v oblasti Beskyd. "Extrémní sněžení způsobilo největší škody na lesní správě Ostravice. Odhady jsou v rozsahu necelých 80.000 metrů krychlových, což odpovídá 70 procentům obvyklého ročního objemu těžeb této jednotky," uvedl Kačena. Na ostatních jednotkách jsou podle něj odhady škod výrazně nižší.
Nejméně polovina škod vznikla na listnáčích, které nestihly shodit listí. Sníh někdy zcela rozlámal jejich koruny, například na Jablonecku poškodil i duby. "Utrpěla i borovice. Smrk je na sníh více zvyklý, poškozen byl v místech s extrémními srážkami," uvedl mluvčí. V oblasti Beskyd a části Jeseníků sníh poškodil všechny dřeviny bez rozdílu. Z hlediska věkové struktury sníh poničil především mladší porosty, v nichž lámal vršky stromů.
Ve většině případů dřevaři poškozené stromy z lesa vytěží v rámci takzvaných prořezávek. Kompletní obnova porostů bude nutná jen v menší míře. Kačena poznamenal, že konečný rozsah škod v nejvyšších polohách hor budou moci lesníci zjistit až příští rok na jaře po roztátí sněhu.
LČR upozornily, že řada stromů je nalomených a hrozí jejich pád. Lidé by proto při pobytu v lesích měli být velmi opatrní.
Poslední velké poškození lesů sněhem Česko zasáhlo v roce 2006. Mokrý sníh tehdy v celé zemi poškodil celkem 2,5 milionu metrů krychlových dřeva.