Nejaktivnějším žadatelem mezi regiony je Pardubický kraj, který zatím předložil 78 projektových žádostí v celkové výši přes tři miliardy korun. Hned za ním je Jihočeský kraj se 71 žádostmi na 2,8 miliardy korun. Naopak nejméně žádostí, a to 19 zatím podal Jihomoravský kraj. V projektech požádal o 847 milionů korun.
Nejvyšší počet projektů má schválený Liberecký kraj. Dosud mu bylo odsouhlaseno 50 projektů za 1,2 miliardy korun. Nejméně projektů schválili úředníci naopak Plzeňskému kraji, který byl zatím úspěšný jen s devíti projekty v hodnotě 56,4 milionu korun. Nejvíce schválených finančních prostředků z fondů EU mají kraje Moravskoslezský (2,8 miliardy korun) a Vysočina (2,9 miliardy korun).
Nejefektivnějším žadatelem, tedy tím, který má nejvíce schválených projektů na počet předložených, je Středočeský kraj, druhý je Karlovarský kraj. Nejméně úspěšný je z tohoto hlediska zatím Plzeňský kraj.
České kraje kromě Prahy mohou v programovém období 2007-2013 žádat o finanční prostředky ze 13 operačních programů, v nichž je pro všechny žadatele k dispozici přibližně 400,5 miliardy korun.
Česko může v nynějším rozpočtovém období 2007-2013 z Bruselu získat celkem až 26,7 miliardy eur, což je v závislosti na kurzu kolem 700 miliard korun. Příjemci dotací dostali k začátku října zatím proplaceno 42,2 miliardy korun. Rozdíl mezi objemem schválených dotací a množstvím proplacených peněz MMR i odborníci vysvětlují hlavně tím, že prostředky příjemci získávají až zpětně po uskutečnění projektů.