Dow Jonesův index oslabil o 104,22 bodu a den uzavřel poklesem v rozsahu 1,05 procenta na hodnotě 9867,96 bodu. Širší index S&P 500 si odepsal 1,17 procenta na 1066,95 bodu, nejlépe ale dopadl index Nasdaq Composite. Ten klesl o 0,59 procenta na 2141,85 bodu.
Jedním z důvodů, proč se hlavní indexy vydaly dolů, byly také obavy, že americká vláda ukončí daňové zvýhodnění nákupu nemovitostí. Z toho důvodu výrazně oslabily také akcie developerských společností. Silnější dolar pak tlačil na ceny komodit a následně na akcie firem v tomto odvětví.
Na devizových trzích euro vůči dolaru oslabilo zhruba o jedno procento a jeho kurz klesl pod 1,49 USD. Během dne se přitom jednotná evropská měna dostala vysoko nad 1,50 USD a posunula maximum za posledních 14 měsíců. Pokles cen akcií a komodit však způsobil nárůst averze k riziku, což dolaru zpravidla svědčí.
Investoři se zdráhali posunout kurz eura ještě dál mimo jiné proto, že se v posledních dnech nahromadily sázky na další pokles dolaru. To svědčí o tom, že obrat ve vývoji je na spadnutí a výraznější korekce, která má už tak velké zpoždění, je zřejmě na obzoru.
"Chuť riskovat se teď od základů mění," poznamenal šéf globální devizové strategie ve společnosti BNY Mellon Samarjit Shankar. Jedním z faktorů, které teď mají na obchodování značný vliv, je podle něj očekávaná zpráva o vývoji americké ekonomiky za třetí čtvrtletí. První rychlý odhad bude zveřejněn tento týden.
Euro k dolaru oslabilo o jedno procento na 1,4849 USD, i když během dne vystoupilo až na 1,5064 USD. To bylo nové maximum od loňského srpna. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, zpevnil skoro o 0,9 procenta na 76,113 bodu.