...sazby nízko a investoři se začali chovat opatrně před rozhodnutími o měnové politice ve Velké Británii a eurozóně.
Závazek americké centrální banky ponechat náklady na vypůjčení peněz poblíž nuly po "delší dobu" a její konstatování, že ekonomika se zotavuje [ID:nN04453484], podnítily posilování eura a měn s větším rizikem.
Nicméně toto posilování záhy skončilo, když investoři vybrali zisky a akcie zhořkly vzhledem k očekávaným událostem, jež by mohly přinést jisté riziko.
Bedlivě sledované údaje o pracovním trhu ve Spojených státech vyjdou v pátek. Setkání ministrů financí zemí skupiny G20 proběhne v pátek a v sobotu.
Bank of England oznámí své rozhodnutí ve 13:00 SEČ a trh se připravuje na další možné navýšení nákupů aktiv, zatímco rozhodnutí Evropské centrální banky a tisková konference budou následovat ve 13:45 a 14:30 SEČ. <BOE/INT> <ECB/INT>
"V návaznosti na velmi prudké zisky eura a měn s vyšším rizikem po rozhodnutí Fedu není překvapením, že došlo k určitému vybírání zisků, obzvláště s ohledem na to, že akcie a komodity oslabily," uvedl Michael Klawitter, měnový stratég z Commerzbank.
"Vnímám to ale jen jako vybírání zisků a nic jiného. Po rozhodnutí Fedu ještě posílilo negativní vnímání dolaru oproti dalším měnám skupiny G10 a je zde nebezpečí, že euro se vrátí zpátky nad úroveň 1,50 dolaru," dodal.
Dolarový index <.DXY>, jenž měří výkonnost dolaru vůči koši předních měn, v 10:55 SEČ stoupal o 0,2 procenta na 75,791 bodu, a vzdaloval se tak od středečního týdenního minima 75,60 bodu.
Index na konci října spadl na 14měsíční dno 74,94 bodu a od března se drží v sestupném trendu.
Euro <EUR=> klesalo o 0,2 procenta na 1,4843 dolaru, když ve středu přidalo více než 1,0 procenta. Vůči jenu euro ztrácelo 0,9 procenta na 133,74 <EURJPY=> poté, co v předešlé seanci vyskočilo o více než 1,4 procenta na maximum tohoto týdne.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]