... americké sazby zůstanou po nějakou dobu na nízké úrovni, a investoři tak neměli příliš důvodů nakupovat americkou měnu.
Libra, jíž také pomohly úpravy pozic a spekulace o poptávce spojené s fúzemi a akvizicemi, dosáhla vůči dolaru tříměsíčního maxima, euro se přibližovalo úrovni 1,50 dolaru a měny s vyšším výnosem jako australský a novozélandský dolar vyskočily vzhůru.
Dolarový index <.DXY> v 10:40 SEČ klesal o 0,85 procenta na 75,175 bodu.
Euro <EUR=> přidávalo 0,8 procenta na 1,4969 dolaru.
Přesvědčení, že sazby ve Spojených státech - a dalších zemích - zůstanou v dohledné budoucnosti nízké a likvidity bude dostatek, výrazně podpořilo poptávku nejen po jiných měnách, než je dolar, ale i po celé řadě dalších aktiv od akcií až po zlato.
"Máme pozitivní akciové trhy, a tak tu máme chuť po riziku. A ta se k dolaru stále staví negativně. Investoři kupují měny s vyšším výnosem nebo měny, u nichž kursy stoupají," uvedl Niels Christiensen z kodaňské společnosti Nordea.
"Je těžké určit důvod, proč držet, či nakupovat dolar. Takže dolar je stále preferovanou měnou pro financování," dodal.
Měnoví dealeři vzali na vědomí, že ministři financí a centrální bankéři zemí skupiny G20 se při víkendovém jednání nezabývali směnnými kursy, a dali tak najevo, že je příliš neznepokojuje slabost dolaru.
Někteří dealeři uvedli, že dolar také tíží zpráva Mezinárodního měnového fondu. V ní se uvádí, že i když dolar v posledních měsících oslabil, stále zůstává v "silném" teritoriu.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]