Ve 12:00 EST (18:00 SEČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 10.294 bodů a proti předchozímu závěru ztrácel asi 1,3 procenta. Širší index S&P 500 si odepsal asi 1,6 procenta na 1092 bodů, zatímco ztráty indexu Nasdaq Composite se prohloubily na zhruba dvě procenta a indikátor se pohyboval kolem 2150 bodů.
Největší ztráty měly akcie energetických firem, na které doléhal i pokles cen ropy na světových trzích. Cena jednoho barelu americké lehké ropy WTI nejprve klesla pod 78 dolarů, později se pokles urychlil a barel stál jen mírně nad 77 dolarů. Poklesu cen pomáhá mimo jiné to, že i když se zásoby ropy v USA minulý týden snížily, nadále jsou vyšší než před rokem.
"Mohou tam být trochu obavy z růstu dolaru, je tam ale i přirozené vybírání zisků," řekl k situaci na trhu hlavní analytik společnosti IG Markets Dan Cook. "Máme za sebou obdivuhodný růst," dodal.
Snižovaly se i ceny akcií firem z odvětví materiálů. Růst kurzu dolaru, který se vůči koši měn odpoutal od nejnižších hodnot za posledních 15 měsíců, způsobil pokles cen komodit. Silnější dolar totiž zdražuje komodity lidem v zemích, kde se platí jinou měnou než dolarem.
I když dolar je ve fázi vytrvalého poklesu, nyní se investoři začínají ptát, zda už dolar neklesl až příliš nízko. Navíc akcie zpevňují už dost dlouho, i když stav ekonomiky tomu neodpovídá. Často se v této souvislosti zmiňuje vysoká nezaměstnanost, která v říjnu v USA vystoupila na 10,2 procenta a je nejvyšší za posledních 26 let. V říjnu přitom její růst výrazně překonal očekávání.