...dolar podpořil tituly vázané na komodity.
Prodeje dříve vlastněných domů minulý měsíc vzrostly na nejvyšší úroveň za dvaapůl roku [ID:nDOL353119]. Zpráva pomohla zmírnit obavy o tento sektor, vyvolané minulý týden, kdy jiné údaje ukázaly, že počet zahájených staveb v říjnu prudce klesl.
Pondělní růst akcií na Wall Street byl široce založený, když si silné zisky zapsalo všech 10 sektorů indexu S&P. Index blue chips Dow Jones dosáhl čerstvého 13měsíčního maxima, avšak při nízkých objemech obchodů, které si někteří investoři vykládají tak, že trh není o dalším růstu pevně přesvědčen.
"Vyšlo jedno špatné číslo o zahájených stavbách a lidé tak byli ochotni mluvit o dvojím dnu (recese)," řekl Jim Paulsen, investiční ředitel společnosti Wells Capital Management.
"Převážná většina údajů hovoří o tom, že v sektoru bydlení rozhodně dochází k oživení, a dnešní číslo k nim určitě patří."
Index Dow Jones <.DJI> vzrostl o 1,29 procenta na 10.450,95 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 <.SPX> posílil o 1,36 procenta na 1106,24 bodu a technologický Nasdaq Composite <.IXIC> stoupl o 1,40 procenta na 2176,01 bodu.
Americký dolar v pondělí klesl o 0,7 procenta vůči hlavním světovým měnám <.DXY> poté, co prezident Fedu v St. Louis James Bullard předchozího dne řekl, že centrální banka (Fed) by měla pokračovat v nákupech aktiv vázaných na hypotéky. Jeho výroky podpořily názor, že úrokové sazby zůstanou nízko po delší dobu.
Oslabení dolaru podpořilo akcie v sektoru komodit. Cena zlata vyskočila na čerstvý rekord 1173,50 dolaru za unci <XAU=>, zatímco cena mědi vzrostla na nejvyšší úroveň za 14 měsíců <MCU3>.
[YORK/Reuters/Finance.cz]