Nádvorník nyní žádá soudy, aby předběžným opatřením přesun akcií zakázaly. Ostravský soud sice jeho návrh na předběžné opatření již jednou zamítl, ale rozhodnutí není definitivní. "Odvolal jsem se, tento pátek o mém odvolání jedná Vrchní soud," uvedl Nádvorník.
Společnost Petrcíle v 90. letech založili šéfové tehdy ještě státní ostravské Nové huti, což je dnešní firma ArcellorMittal Ostrava. Stát jim v manažerských smlouvách přiznal nárok na 14procentní podíl v podniku, ale později je z funkcí odvolal a slíbené akci jim nedal.
Manažeři pak Petrcíli včetně jejich nároku na hutní akcie prodali za pouhé čtyři koruny firmě Českomoravská železárenská. Právě ta patřila podnikateli Petrovi Nádvorníkovi. V roce 2004 ale Nádvorník o Petrcíli přišel a za podíl na machinacích s akciemi firmy Čechofracht strávil sedm let ve vězení. Ještě před nástupem do vězení svěřil akcie Českomoravské železárenské do úschovy právníkům. Ti ale během jeho pobytu ve vězení prosadili jak v Českomoravské železárenské, tak v Petrcíli navyšování základního jmění a díky tomu ovládl obě firmy opavský podnikatel a lobbista Radim Masný.
Později firmu získal finančník Pavel Tykač, který se spojil právě s PPF. V lednu 2008 pak spory se státem definitivně ukončil arbitrážní verdikt, podle něhož musel stát prodat 14procentní podíl v huti Petrcíli za 850 milionů korun. V té chvíli se přihlásila k vlastnictví Petrcíle a nárokům na akcie, které nyní prodává firmě Arcellor Mital, finanční skupina PPF. O zisk se podle HN chce podělit s Tykačem rovným dílem.
Současně s tím několik let Nádvorník vedl soudní spory týkající se ztráty jeho vlivu ve firmě Petrcíle. Dlouho prohrával, ale letos v září předchozí verdikty zpochybnil Nejvyšší soud a celou kauzu vrátil na začátek.