...signály k prodeji této nízkoúročené měny.
Dolar se nicméně držel bez větších pohybů vůči většině ostatních měn. Tento vývoj naznačuje, že obnovení "rizikových" obchodů napříč trhy, podpořené ustupujícími obavami z problémů Dubaje, není pro kursy měn jediným faktorem.
Ačkoli řada analytiků pochybuje, že nová opatření Bank of Japan v boji proti deflaci a za udržení nízkých krátkodobých sazeb zpomalí na delší dobu oslabování dolaru vůči jenu, kroky centrální banky prozatím stačily vyprovokovat hráče na trhu, aby vyrovnali své pozice a vybrali zisky.
Dolar v 10:35 stoupal o 0,7 procenta na 87,30 jenu. Dealeři uvedli, že překonání hranice 87,50 by spustilo předpřipravené nákupní příkazy a zvěstovalo další vzestup americké měny.
Euro rostlo o 0,8 procenta na 131,70 jenu <EURJPY=>, zatímco vůči dolaru stagnovalo na 1,5090<EUR=> poté, co v úterý posílilo o 1 procento, respektive o 0,5 procenta vůči uvedeným měnám.
Jednotná měna se nicméně držela poblíž 16měsíčního maxima 1,5145 dolaru, kam vystoupala minulý týden.
Trhy budou během dne sledovat údaje o trhu práce ze Spojených států, které mohou být předzvěstí klíčové páteční zprávy o tamní nezaměstnanosti. Analytici očekávají, že soukromí zaměstnavatelé v listopadu zrušili 155.000 pracovních míst po říjnovém úbytku o 203.000. Data vyjdou ve 14:15 SEČ.
"Domníváme se, že data přinesou zklamání, ale současně nemáme pocit, že by momentálně nějak výrazně měnila podmínky pro dolar nebo dluhopisové či akciové trhy," uvedl Steve Barrow, šéf strategie ze Standard Bank v Londýně.
Trhy také pomalu přesouvají pozornost ke čtvrtečnímu měnovému zasedání Evropské centrální banky. Očekává se, že ECB zřejmě ponechá hlavní úrokovou sazbu na 1,0 procenta, měla by však poskytnout výhled k načasování a rozsahu svého plánu na stažení štědrých opatření pro dodávání likvidity na trh.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]