...sazeb ve Spojených státech v dřívějším termínu.
Bernanke uvedl, že ekonomika stále čelí překážkám a nezaměstnanost zřejmě zůstane určitou dobu na vysoké úrovni, čímž korigoval dopad páteční zprávy o pracovním trhu a pomohl snížit výnosy krátkodobějších státních dluhopisů.[ID:nFEDAHEAD]
William Dudley, prezident Fedu v New Yorku, později uvedl, že ekonomika je stále slabá a zopakoval, že sazby zůstanou nízké po delší období. [ID:nNYS007598]
"Bernankeho projev se nesl v duchu uvolněné měnové politiky a naznačil, že nedojde k žádnému brzkému zvýšení sazeb," uvedl Marcus Hettinger, globální měnový stratég z Credit Suisse.
"Je tu více krátkých dolarových pozic, jež by se daly zavřít, ale stále vidíme, jak měna oslabuje."
Posilování dolaru, jež započalo koncem minulého týdne, kdy překvapivě silné údaje o pracovním trhu ve Spojených státech vyvolaly očekávání, že by Fed mohl začít normalizovat extrémně uvolněnou měnovou politiku dříve, než se čekalo, postupně ustalo.
"Bylo nerozumné, že údaje o počtu pracovních míst mimo zemědělství ve Spojených státech za jediný měsíc vyvolaly takový optimismus, neboť přetrvávají obavy z dluhových problému Dubaje a bankovní sektor Spojených států není nutně dobrém stavu," uvedl Jun Kato, hlavní analytik z Shinkin Central Bank Research Institute.
Euro <EUR=> v 10:40 SEČ posilovalo o 0,2 procenta na 1,4844 dolaru, když předtím kleslo až na zhruba 1,4780 dolaru, nicméně stále se drželo nad úrovní pondělního pětitýdenního dna 1,4756 dolaru.
Dolar vůči jenu ztrácel 0,7 procenta na 88,84 jenu <JPY=>.
Dealeři očekávají údaje o německé průmyslové výrobě za říjen, jež by měly ukázat meziměsíční růst o 1,0 procenta. Minulý měsíc údaje ukázaly, že výroba ve třetím kvartále rostla nejrychlejším tempem od sjednocení země. Někteří analytici uvedli, že slabý výsledek by mohl euro dostat pod prodejní tlak.
[LONDÝN/Reuters/Finance.cz]