"Očekáváme, že nebývalá směs téměř nulových úrokových sazeb a vysoké rozpočtové deficity vytvoří ekonomické oživení, jež bude skutečné a udržitelné," uvedl ekonom banky Ethan Harris. Dodal, že oživení bude pomalé, a že tak nelze očekávat rychlý návrat robustních růstů. Přesto je firma optimistická a věří, že výkon světového hospodářství předčí současný většinový názor.
Hlavním tahounem růstu v příštím roce podle analytiků BofAML bude Čína. Její hrubý domácí produkt by se měl zvýšit o 10,1 procenta. Spojené státy by pak napřesrok měly růst o 3,2 procenta. Světové hospodářské oživení po největších hospodářských problémech od Velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století pak podle banky bude spočívat především na výkonech rozvíjejících se ekonomik.
Analytici BofAML rovněž v příštím roce ve světě očekávají relativně malé inflační tlaky, když by se cenový růst měl držet kolem tří procent. Porostou ale zřejmě ceny komodit, jako je ropa či zlato.
V roce 2008, kdy se hospodářská recese začínala projevovat, světové hospodářství rostlo o 2,8 procenta. Letos, kdy propukla naplno, pak Bank of America Merrill Lynch očekává pokles o 0,8 procenta.