Valná hromada měla schvalovat účetní závěrku společnosti za rok 2008. Majetek HPH podle této závěrky činil 20,8 miliardy korun.
Vedení HPH stále podle Staňka pracuje na přípravě žaloby na stát, v níž půjde o desítky miliard korun. Soudit se chce kvůli škodám způsobeným zejména liknavou prací policie, soudů i dalších institucí. To považuje za hlavní příčinu, proč se dosud nepodařilo uzavřít likvidaci holdingu.
Soud se zakladatelem HPH Viktorem Koženým a jeho bývalým likvidátorem Borisem Vostrým, kteří však nejsou v Česku, začal loni v únoru. Na oba byla podána žaloba kvůli podvodu při prodeji holdingu. Kožený tuto kauzu označuje za politicky motivovanou. Soud se zabývá 110 obchody s cennými papíry, které Kožený a Vostrý uskutečnili v letech 1995 a 1996.
Žalobce je viní z toho, že převáděli majetek z Harvardských investičních fondů a Sklo Unionu Teplice a poškodili HPH, který pak skončil v likvidaci. Holding se k soudnímu jednání připojil jako poškozená strana. Po Koženém žádá náhradu škody devět miliard korun, po Vostrém kolem sedmi miliard.
Z dřívějších informací likvidátora HPH Zdeňka Častorála vyplývá, že majetek holdingu spočívá především v zástavních smlouvách a směnkách za Koženého firmami.
HPH vznikl z Koženého Harvardských privatizačních fondů, a poté vstoupil do likvidace. Soud mu zablokoval i část majetku. Likvidaci a konání valných hromad provází řada právních sporů.